Wartościowi czytelnicy? Czego nie robić!

19:45


Mam w głowie całą listę tematów, o których chciałabym napisać. Jednak zanim dokończę kolejny post zwykle pojawia się coś czym już teraz chciałabym się z Wami podzielić i tamten musi poczekać.
Dzisiaj chodzi mi po głowie jakość blogów. Od początku istnienia mojego bloga jestem członkiem grup na Facebooku zrzeszających blogerów z całej Polski. Co rzuca się od razu w oczy?

OBS/OBS KOM/KOM LIKE/LIKE i tak dalej i tak dalej....

Chyba nikogo tym nie zaskoczyłam. Każdy widział tego typu ogłoszenia. Co to daje? Wysokie statystyki! Wchodzimy później na takiego bloga, a tam ponad sto komentarzy pod postem mimo, że poziom prezentowany przez bloga jest mierny i osobiście nie zostałbyś/zostałabyś na dłużej. No tak i coś w tym jest bo większość z tych komentujących rzeczywiście pewnie nawet nie wie o czym ten post jest. Ale zawsze można odnieść się do zdjęcia i powstaje komentarz typu "ślicznie, zapraszam do mnie! <3"

Szkoda, że tak bardzo się to rozwija szczególnie wśród młodziutkich blogerek, bo takie osoby najczęściej udostępniają takie ogłoszenia. 

INSTAGRAM, LIKE, FOLLOWERS

Kolejna plaga z którą się spotykamy to konta z pustymi followersami. Chyba każdy prowadzący bloga wie, jaką siłą jest Instagram. Można tam przy odpowiednich działaniach zebrać pokaźne grono odbiorców. Łatwo jest też niestety stracić wiarygodność. Bardzo popularne teraz kupowanie polubień i obserwatorów zamiast napędzić naszą działalność może zaprzepaścić szansę na rozwój.
Ktoś powie "No jak to? Przecież im więcej mamy obserwatorów, likeów i komentarzy tym większy jest zasięg dodawanych postów." Niby prawda, ale warto pamiętać, że nie kupujemy obserwatorów, którzy zainteresowani są naszą działalnością tylko boty mające za zadanie zwiększyć nasze ego. Nie pozostaje to później bez konsekwencji. Dodajemy kolejne posty i mimo 10 tysięcy obserwatorów polubiło je może z dziesięciu znajomych. No a co z naszym większym zasięgiem? Został on skierowany w kierunku mało wartościowych kont podobnych do tych, którymi nabiliśmy sobie statystyki.
Właśnie dzisiaj dostałam wiadomość z propozycją promocji mojego konta przez konto posiadające ponad 100 tysięcy obserwatorów. Proponowali niskie ceny i zapewniali mi dużą popularność!
Postanowiłam dokładniej przyjżeć się popularności tej strony. I naprawdę ni potrzebowałam dużo, wystarczyło wejść na ich profil i otworzyć pierwsze lepsze zdjęcie. Sto tysięcy obserwatorów, a zdjęcie(które swoją drogą było reklamą jednego z naiwnych użytkowników płacących za usługi) miało około 1200 like. To samo było przy innych zdjęciach.
Jak nie dać się nabrać i nie wejść we współpracę z oszustami? Nie trzeba specjalnych umiejętności i wielkich pieniędzy. Ja korzystam z serwisu SOCIALBLADE. Wprowadzacie nazwę użytkownika i pokazują Wam się statystyki.
Dla przykładu to są statystyki użytkownika, o którym pisałam wcześniej. Jak widzicie szczególnie na początku jest ogromny skok i w dosłownie tydzień/dwa przybyło 150 tysięcy obserwatorów. Nie wiem czy to możliwe w "naturalny sposób". Chyba nie. No jak widać obserwatorzy nie byli wiernymi fanami bo później jest ich już tylko coraz mniej. Jednak promują się jako konto +100 tysięcy obserwatorów więc za każdym razem jak gdzieś tam linia spada chociaż troszkę poniżej tej wartości następuje drobny skok. I tak mniej więcej raz w miesiącu konto zasilane jest nowymi botami.

Serwisu można używać także do kont Facebook, YouTube, Twitter itp. Także sprawdzajcie i nie dajcie się oszukać.

CZYM TO WSZYSTKO SIĘ KOŃCZY?

Autor lub autorka cieszy się bo statystyki są wysokie, a na to przecież patrzą firmy i można dostać coś za darmo. Właśnie tak ludzie myślą później o osobach prowadzących blogi. Chcesz darmowe gadżety? Zostań blogerem. Otrzymaliśmy taką metkę i pewnie tym, którzy praktykują takie zachowania wcale to nie przeszkadza. Jednak osoby naprawdę zaangażowane w blogowanie mają przez to ciężko. 
Promujmy wartościowe blogi! Miejmy szacunek do tego co tworzymy!


Dotrwaliście do końca? Dajcie znać czy podobają Wam się też takie wpisy, czy chcecie też czasami coś o tej technicznej stronie blogowania? 


You Might Also Like

4 komentarze

 1. Bardzo cenne rady. Obs za obs i kom za kom to najgorsze co może być. Fałszywe statystyki :/

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) no a niestety jest to coraz bardziej popularne.

   Usuń
 2. Dlatego właśnie najważniejsza jest wiarygodność i postępowanie zgodnie z własnym kręgosłupem moralnym :) To zawsze wychodzi na dobre.

  OdpowiedzUsuń

Instagram