Niebieskie espadryle na koturnie My Day
Kategorie:

Buty na koturnie dla wygody i stylu

Jak wybrać dla siebie buty na koturnie?

Wiele kobiet ceniących sobie styl i elegancję wybiera właśnie ten rodzaj obuwia ze względu na jego estetykę, styl i klasę z jaką się one prezentują, jednak niektóre z nich boją się eksperymentować z nowym rodzajem obuwia i stawia na klasyczne szpilki.

Jednak prawidłowo dobrane buty na koturnie są nie tylko świetnym dodatkiem do większości spódnic, sukienek i spodni, ale mogą być też komfortowe. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na prawidłowo dobrany rozmiar, pamiętając że każdy rodzaj obuwia powinno się przymierzać już wieczorem, kiedy noga uzyskuje swoje optymalne i naturalne rozmiary. Dotyczy to również i koturnów, zwłaszcza, że sposób chodzenia w nich jest dość specyficzny i bardziej wymagający niż na przykład buty z płaską podeszwą.

Prawidłowo dobrane są nie tylko efektowną ozdobą, ale okazują się też znakomitą alternatywą dla każdego innego rodzaju obuwia.

Kolor, styl i wszystko co z tym związane

Jeśli chodzi o kolorystykę butów na koturnie to w tym sezonie, tak jak i w poprzednim z pewnością będą królowały czerń i biel. Są to kolory klasyczne i bardzo często, o ile nie najczęściej wybierane z pośród wszystkich innych. Coraz większą popularnością cieszą się także buty mieniące się wszystkimi kolorami tęczy, modne zwłaszcza wśród nastolatek i młodych kobiet. Zapewniają one wyjątkowy styl i wyróżniają się pośród wszystkich innych idealnie nadając się na imprezy.

Coraz częstszym widokiem są także buty wykonane z dobrze znanego wszystkim dżinsu. Cechują się one o wiele większą wygodą i leżą na stopie równie dobrze co te wykonane z innych materiałów, na przykład z naturalnej skóry.

Styl cholewki także może być przeróżny, od koturnów wzorowanych na eleganckich pantoflach, aż po długie i przykuwające wzrok kozaki. W poprzednim sezonie wiosennym furorę zrobiły właśnie te ostatnie, wykonane z dżinsu i z ozdobnymi sznurówkami. Jeśli więc nadal macie takie w szafie to sprawdzą się też w tym sezonie.