Kategorie:

Swetry damskie – tu zawsze się dużo dzieje

Swetry damskie są niezastąpione, kiedy tylko robi się chłodniej. Ich prawdziwy sezon zaczyna się więc wraz z pierwszymi jesiennymi chłodami i najczęściej kończy się dopiero wraz z latem. Ich różnorodność fasonów i kolorów sprawia, że można je zakładać do najróżniejszych stylizacji.

Damskie sweterki – zdecydowanie jest w czym wybierać

W tej kwestii zdecydowanie można mówić o różnorodności. Nie dotyczy ona tylko kolorów, bo także fasonów i materiałów, z jakich swetry zostały uszyte. Zazwyczaj kojarzą się z naturalną wełną, ale mogą być także wykonane z tworzyw sztucznych jak akryl z domieszką wiskozy czy bawełny. Popularnością cieszą się także swetry damskie z kaszmiru czy alpaki, ale wtedy są one zazwyczaj również droższe.

Och cechą dominującą jest miękkość oraz delikatność, a także przyjemne ciepło, które dają. Z tego powodu po sweter zazwyczaj sięga się wtedy, gdy robi się chłodno i nieprzyjemnie. Jeśli chodzi o kolory, to najlepiej wybrać to, co najbardziej przypada do gustu – białe, czarne, kolorowe, pastelowe lub może z wesołymi wzorami – wszystko zależy od osobistych preferencji.

Fasony – tutaj też się dużo dzieje

Damskie sweterki mogą być krótkie, długie, dopasowane, szerokie oraz w różny sposób zakończone pod szyją. Można więc z powodzeniem dopasować je do każdej sylwetki. Dekolt w serek, karo, łódka, okrągły, amerykański czy tak zabudowany jak golf, odpowiednio dopasowany, wydobędzie z każdej sylwetki to, co najlepsze. Warto więc kierować się podobnymi zasadami jak przy wyborze sukienki czy bluzki.

Swetry damskie mogą być wciągane przez głowę lub rozpinane. Jedne i drugie cieszą się tak samą popularnością. Do czego można nosić sweter? Oczywiście do spodni, legginsów, sukienek, spódnic, jeansów, czyli właściwie do wszystkiego. Z odpowiednimi dodatkami sprawdzą się na najróżniejsze mniej i bardziej oficjalne okoliczności.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Deezee.pl