piekne okulary stylizacja
Kategorie:

Okulary przeciwsłoneczne – poznaj trendy 2020

Dziś z okularami przeciwsłonecznymi nie rozstajemy się przez cały rok. Nie tylko chronią nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV czy ułatwiają jazdę samochodem dzięki antyrefleksowi, ale także są bardzo modnym dodatkiem. Dla niektórych są wręcz jednym z najważniejszych elementów garderoby. Wśród nas znajdą się fani klasyki, jak również osoby poszukujące odważnych elementów, nowatorskich rozwiązań i pomysłów na siebie oraz swój styl. Jakie zatem okulary przeciwsłoneczne damskie będą najmodniejsze w 2020 roku?

Okrągłe okulary – hit roku 2019 / 2020

Modne stały się już dawno temu, ale ich sława nadal trwa i będzie mieć się dobrze. Okulary z okrągłymi soczewkami to zdecydowany „must have” roku 2020. Okrągłe oprawki będą królować zarówno w sezonie wiosna/lato, jak i jesień/zima.

Aviatory ciągle w trendach

Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że ten model okularów przeciwsłonecznych damskich będzie modny już zawsze. Projektanci co jakiś czas ukazują i wprowadzają nowy styl aviator glasses. Jedne z poprzeczką, inne bez; jedne oversize; plastikowe w grubej oprawie, czy tez delikatniejsze w metalowej ramce. Jeśli ty też jesteś fanem tego stylu, to kolejna para pilotek na pewno się sprawdzi.

Okulary oversize w geometrycznym wydaniu – najmodniejszy dodatek roku 2020

Okulary przeciwsłoneczne damskie w wydaniu XXL lansują stylistki, influencerki i topowi projektanci. Duże, kolorowe i w kwadratowych oprawach. To także trend zróżnicowany wewnętrznie. Wśród najmodniejszych znajdziemy półprzezroczyste szkła zabarwione na żółto, biżuteryjne modele nawiązujące do stylu glamour czy kwadratowe klasyki.

Oryginalne kształty wchodzą na salony

„Oryginalność” to główne hasło w modzie na rok 2020. Okulary geometryczne są dla każdego, kto nie boi się nowych wyzwań i podąża za trendami. Im dziwniejsze okulary, tym lepiej. Nieregularne kształty oprawek znajdziemy często z soczewkami gradalnymi, które łagodzą ostre linie ramki.

Znane i kochane – kocie oko

Kocie oko jest modne pod każdą postacią: duże i zaokrąglone, wąskie i małe, czy też te w stylu Marylin Monroe lub bardziej nowoczesne. To zdecydowanie modne okulary 2020 roku, na które stawiają również projektanci. Jedni lansują bardziej ostre i geometryczne okulary koty, a inni stawiają na bardziej obłe kocie oko, wówczas okulary są znacznie łagodniejsze i delikatniejsze – za to wszystkie mają niesamowity charakter.